Сьогодні: 21.02.2018
13.02.18 309 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Запорізькі медики виявили небезпечний штам грипу

У хворих запорожців зафіксували пандемічний грип А (H1N1)

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

У Запорізькій області в ході лабораторних досліджень фахівці МОЗ виявили вірус грипу А (H1N1) pdm – пандемічний.

Як повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ, з початку сезону грипу було проведено 117 досліджень, в яких визначено 17 позитивних результатів.

З них 14 випадків виявлення вірусу грипу В, три – вірусу А (H1N1) pdm (пандемічний грип).

Інші методи досліджень показали вісім позитивних результатів щодо вірусу грипу типу В, два – з грипу А (H1N1) pdm.

"Летальних випадків від грипу та його ускладнень в поточному сезоні не зареєстровано", – додали лікарі.

За даними Науково-дослідного інституту грипу, на початку квітня 2009 року на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я з'явилося перше повідомлення про спалах в Мексиці і США нового варіанту грипу А (H1N1), смертність від якого була набагато вище, ніж при сезонному грипі.

Симптоми грипу, викликаного пандемічним штамом H1N1pdm2009 в більшості випадків, схожі на симптоми звичайного сезонного грипу, а з незвичайних – з'являються нудота і блювота. Фахівці пов'язують ці симптоми з токсичною дією вірусу.

При цьому головна небезпека грипу полягає не в різкому підвищенні температури до 39°С і вище, а його ускладнення.

До основних ускладнень належить пневмонія, набряк легенів, гостра дихальна недостатність, ниркова недостатність та інші.

Крім того, грипозна інфекція може призвести до розвитку ускладнень, викликаних бактеріальною флорою, що потребують проведення додаткової антибактеріальної терапії і, можливо, госпіталізації.

Групи ризику, де найвища ймовірність розвитку ускладнень: діти до 5 років (особливо діти до 2 років), літні люди старші за 65 років, вагітні жінки.

Також пацієнти із захворюваннями серцево-судинної системи, хронічними захворюваннями легень (астма і хронічна обструктивна хвороба легень), злоякісними хворобами, гематологічними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічними захворюваннями печінки і нирок, неврологічними захворюваннями, імуносупресією (включаючи ВІЛ-інфікованих пацієнтів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
12:56
На одному з підприємств Торецька стався прорив пульпопроводів, в результаті чого стався розлив шламової пульпи на значній території.
12:44
Один з журналістів зазначив, що складно знайти щось більш жахливе. Осміяння презентація зазнала за надто примітивну графіку і дивний зміст.
12:28
Чоловікові загрожує до десяти років в'язниці  
12:20
У 2017 році українські банки отримали 24,4 млрд гривень збитку. У той же час, кількість збиткових банків за минулий рік скоротилася до 18 з 33 у 2016 році.
12:00
Польща є лідером проукраїнських ініціатив та послідовно підтримує Київ, запевнив міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький.
Загрузка...
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...