Сьогодні: 17.12.2018
20.06.18 457 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

КС схвалив зняття депутатської недоторканності

Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, президентський законопроект про скасування недоторканності депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні у вівторок, 19 червня.

Копія висновку суду вже розміщена на сайті КС.

"Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203)", - йдеться в документі.

Законопроект пропонує виключити зі статті 80 Конституції України частини 1 і 3, які передбачають недоторканність народних депутатів і неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди парламенту.

За версією Петра Порошенка, стаття 80 повинна мати такий вигляд:

"Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

При цьому в своєму висновку суд звернув увагу, що, скасовуючи депутатську недоторканність, слід враховувати стан політичної і правової системи України. Крім того, зазначив він, недоторканність не є привілеєм депутата, а захищає від незаконного втручання в його діяльність.

У разі прийняття Верховною Радою закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 6 червня Конституційний суд також визнав конституційним законопроект 158 депутатів Верховної Ради про скасування депутатської недоторканності. Депутатський варіант передбачає набуття законом чинності на наступний день після публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За словами президента України Петра Порошенка, вже 41 країна погодилася стати співавтором резолюції у зв'язку з мілітаризацією Чорного й Азовського морів. 17 грудня документ розгляне в Нью-Йорку Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй.
Додатковий прийом вітамінів може бути корисним тільки для людей, які мають до цього медичні показання, повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України.
У Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях за ніч випало до 15 см снігу.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...