Сьогодні: 23.03.2019
20.06.18 467 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

КС схвалив зняття депутатської недоторканності

Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, президентський законопроект про скасування недоторканності депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні у вівторок, 19 червня.

Копія висновку суду вже розміщена на сайті КС.

"Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203)", - йдеться в документі.

Законопроект пропонує виключити зі статті 80 Конституції України частини 1 і 3, які передбачають недоторканність народних депутатів і неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди парламенту.

За версією Петра Порошенка, стаття 80 повинна мати такий вигляд:

"Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

При цьому в своєму висновку суд звернув увагу, що, скасовуючи депутатську недоторканність, слід враховувати стан політичної і правової системи України. Крім того, зазначив він, недоторканність не є привілеєм депутата, а захищає від незаконного втручання в його діяльність.

У разі прийняття Верховною Радою закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 6 червня Конституційний суд також визнав конституційним законопроект 158 депутатів Верховної Ради про скасування депутатської недоторканності. Депутатський варіант передбачає набуття законом чинності на наступний день після публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
16 березня президент України Петро Порошенко звільнив голову Полтавської ОДА Валерія Головка, якого НАБУ підозрює в отриманні хабарів та відкатів. 21 березня заступник губернатора Андрій Пісоцький заявив, що йде у відставку "з чистою совістю".
Політв'язень побажав усім українським патріотам з гідністю пройти полон - "з правдою і совістю".
Для затвердження нової назви для міста президент Казахстану має підписати відповідний указ.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...