Сьогодні: 20.07.2018
20.06.18 413 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

КС схвалив зняття депутатської недоторканності

Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, президентський законопроект про скасування недоторканності депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні у вівторок, 19 червня.

Копія висновку суду вже розміщена на сайті КС.

"Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203)", - йдеться в документі.

Законопроект пропонує виключити зі статті 80 Конституції України частини 1 і 3, які передбачають недоторканність народних депутатів і неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди парламенту.

За версією Петра Порошенка, стаття 80 повинна мати такий вигляд:

"Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

При цьому в своєму висновку суд звернув увагу, що, скасовуючи депутатську недоторканність, слід враховувати стан політичної і правової системи України. Крім того, зазначив він, недоторканність не є привілеєм депутата, а захищає від незаконного втручання в його діяльність.

У разі прийняття Верховною Радою закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 6 червня Конституційний суд також визнав конституційним законопроект 158 депутатів Верховної Ради про скасування депутатської недоторканності. Депутатський варіант передбачає набуття законом чинності на наступний день після публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Російський президент Володимир Путін на зустрічі в Гельсінкі 16 липня запропонував лідеру США Дональду Трампу провести референдум на Донбасі.
Конституційний суд ФРН не взяв до розгляду скарги екологічної організації NABU на відмову адміністративного суду зупинити будівництво газопроводу "Північний потік – 2".
Всього з початку 2018 року оформлено понад 350 тисяч осіб, із них понад 240 тисяч - громадяни РФ, повідомили в Держприкордонслужбі України.
Загрузка...
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...