Сьогодні: 15.07.2019
11.10.18 197 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Світовий банк назвав популізмом податкову ініціативу Порошенка

Україна не може собі дозволити впровадження податку на виведений капітал, який скоротить дохідну частину бюджету на 1,5% ВВП, впевнена Кахконен.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Законопроект про заміну в Україні податку на прибуток податком на виведений капітал вигідна дуже обмеженому колу впливових осіб. Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'юЕкономічній правді.

"Ризик популізму підвищується перед виборами. На жаль, ми вже помітили кілька популістських ініціатив. Перша з них вже обговорюється відкрито: заміна податку на прибуток податком на виведений капітал", - заявила Кахконен.

На думку представника Світового банку, Україна не може собі дозволити впровадження цієї податкової ініціативи.

"Введення НнВК скоротить дохідну частину бюджету на 1,5% ВВП. Фіскальна ситуація, яка і так складна, стане ще складнішою. В Україні ми не бачимо можливостей для реалізації цієї заміни. Які витрати урізати? На пенсії? На охорону здоров'я? Введення НнВК вигідно лише дуже обмеженому колу впливових осіб", - сказала вона.

За її словами, країни, які ввели цей податок, порівняно з Україною, дуже малі і їх мало. До того ж, вони робили цей крок разом з різким скороченням видаткової частини бюджету.

"Якщо ви позбавляєте бюджет значної частини доходів, то вибір у вас цілком логічний: або ви зменшуєте видаткову частину, або збільшуєте дефіцит, який, як відомо, потрібно чимось покривати. Я стурбована НнВК, тому що бачу, як його позиціонують - як елемент стимулювання інвестицій", - заявила Кахконен.

У той же час, на думку представниці СБ, серед найбільших перешкод для ведення бізнесу в Україні інвестори називають не податок на прибуток підприємств.

"Слід говорити про інші заходи стимулювання, які допомогли інвесторам. Фіскальна дестабілізація нікому не допоможе: ні інвесторам, ні громадянам", - резюмувала Кахконен.

Відзначимо, в Адміністрації президента Петра Порошенка, який є ініціатором зміни податків, раніше заявили, що податок на виведений капітал "позитивно сприймається бізнес-середовищем загалом".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Внаслідок вибуху було пошкоджено фасад будинку, гаражні ролетні ворота і автомобіль Audi Q7, який був припаркований у дворі.
На відстані 130 мільйонів світлових років космічний телескоп Hubble виявив дуже незвичайну чорну діру.
Проти низки екс-чиновників були скасовані санкції за 2016-2018 роки, а за 2019 рік - продовжують діяти, уточнили в ГПУ.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...