Сьогодні: 16.10.2018
11.10.18 89 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Сіярто заявив, що до сайта "Миротворець" може бути причетна українська влада

Міністр закордонних справ Угорщини стверджує, що влада України нібито хоче змінити етнічний склад Берегового Закарпатської області, скоротивши кількість угорців, які там проживають, і заселивши його українцями.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

8 жовтня сайт "Миротворець" опублікував список із більше ніж 300 жителів Закарпатської області, які одержали паспорти Угорщини, будучи, як стверджують волонтери, державними службовцями і депутатами місцевих рад.

Сіярто зазначив, що у відкритих базах даних можна знайти інформацію про подвійне громадянство людини, тому до публікації може бути причетна влада України.

Також міністр стверджує, що влада України нібито хоче змінити етнічний склад Берегового Закарпатської області, скоротивши кількість угорців, які там проживають, і заселивши його українцями. Він назвав політику Києва "темною диктатурою" і заявив про намір обговорити її із заступником генсекретаря НАТО і Держдепартаментом США.

30 березня 2017 року прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у кулуарах з'їзду Європейської народної партії на Мальті запропонував президенту України Петрові Порошенку обговорити підписання угоди щодо подвійного громадянства для угорців, які проживають в Україні.

"Укрінформ" 19 вересня 2018 року опублікував відео, на якому, як стверджувало агентство, жителям Закарпаття видають угорські паспорти у консульстві Угорщини в Берегові. Водночас їм кажуть, щоб вони приховували факт набуття угорського громадянства від влади України. Згодом "Європейська правда" написала у статті, що на відео зафіксовано прийом в угорське громадянство, але паспортів не видають– їх можна оформити після цього.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що МЗС України перевіряє справжність відео, але водночас, українське зовнішньополітичне відомство знає, що в Закарпатті громадянам регулярно приховано видають угорські паспорти.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що українська влада хоче "використовувати антиугорські настрої для здобуття підтримки перед виборами".

У зв'язку зі скандалом Україна оголосила персоною нон грата консула Угорщини в Берегові. У відповідь Угорщина висилала українського консула.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Основи державної політики в галузі забезпечення ядерної та радіаційної безпеки РФ затверджена на період до 2025 року.
Тисячі людей зібралися на Софійській площі, щоб помолитися за Україну й автокефальну церкву.
Протягом дев'яти місяців 2018 року громадяни США всиновили 138 українських дітей, зазначили у Міністерстві соціальної політики України.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...