Сьогодні: 15.12.2018
06.12.18 89 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

США поставили Україні перший контейнер для зберігання ядерного палива

У контейнері може бути розміщена 31 відпрацьована паливна збірка з відпрацьованим паливом для реакторів типу ВВЕР-1000 або 85 збірок - для ВВЕР-440.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Американська компанія Holtec International поставила в Україну перший перевантажувальний контейнер для транспортування і довгострокового зберігання відпрацьованих паливних касет АЕС.

Про це повідомила прес-служба Рівненської АЕС в середу, 5 грудня.

Зазначається, що на АЕС стартували випробування обладнання, що постачається Holtec International для проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

"Роботи починаються з перевірок і випробувань перевантажувального контейнера HI-TRAC 190, за допомогою якого перевантажується відпрацьоване ядерне паливо (ВЯП) з приреакторного басейну витримки атомного енергоблоку в транспортні контейнери HI-STAR для подальшого перевезення в ЦСВЯП", - йдеться в повідомленні.

Контейнер HI-TRAC і допоміжне обладнання, необхідне для роботи з ним, були поставлені на РАЕС зі США, де вони виготовляються на заводі НMD (Holtec Manufacturing Division) компанії Holtec International, за технологією якої ведеться будівництво ЦСВЯП.

"Початок випробувань контейнера HI-TRAC є важливим кроком на шляху до виконання стратегічно важливого для енергетичної безпеки України проекту", - наголошується в повідомленні.

У багатоцільовому контейнері може бути розміщена 31 відпрацьована паливна збірка з відпрацьованим паливом для реакторів типу ВВЕР-1000 або 85 збірок - для ВВЕР-440.

"Вперше в Україні та в усьому світі для шестигранного палива російського дизайну розроблено відповідне обладнання за технологією компанії Holtec International. Це контейнери сучасного типу, які є двобар'єрними, що відповідає світовим вимогам з ядерної та радіаційної безпеки, і двоцільовими, адже призначені і для транспортування, і для зберігання ВЯП", - зазначив президент НАЕК Енергоатом Юрій Недашковський.

Він додав, що контейнери мають термін гарантованого довготривалого зберігання ВЯП протягом 100 років.

Нагадаємо, торік уряд України затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій. Його введення в експлуатацію заплановано на березень 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Президент України Петро Порошенко заявив, що 15 грудня стало днем остаточного здобуття української незалежності від Росії.
Офіційно Вілкул буде висунутий у президенти від опозиції після з'їзду партії в січні.
У центрі Києва в п'ятницю посилили охорону порядку в той час, як біля будівлі Верховної Ради триває молебень УПЦ МП.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...