Сьогодні: 23.05.2019
07.12.18 144 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Україна і Литва домовилися про співпрацю

Президент України Петро Порошенко підписав з президентом Литовської Республіки Далею Грібаускайте документ про партнерство між країнами.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

За результатами Одинадцятого засідання Ради президента України і Литовської Республіки було підписано низку двосторонніх українсько-литовських документів. Про це в п'ятницю, 7 грудня, повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначається, що Петро Порошенко і президент Даля Грібаускайте підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2019-2020 роки. Документ визначає ключові напрямки подальшого розвитку українсько-литовських відносин стратегічного партнерства.

"У Дорожній карті викладені завдання співпраці з питань міжнародної та регіональної безпеки, у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, в торговельно-економічній, енергетичній, транспортній галузях, а також у культурно-гуманітарній та соціальній сферах", - повідомили в прес-службі.

Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв та Головний радник президента Литовської Республіки з питань зовнішньої політики Нерюс Алексеюнас підписали протокол Одинадцятого засідання Ради президентів України і Литовської Республіки.

У документі, зокрема, викладені позиції про продовження розвитку стратегічного партнерства України і Литовської Республіки. Протокол також визначає практичні питання двостороннього співробітництва з питань міжнародної та регіональної політики і безпеки, взаємодії в рамках міжнародних і регіональних організацій. У документі відображені напрямки співпраці в рамках реалізації стратегічних цілей України щодо набуття членства в ЄС та НАТО.

Крім цього, протокол визначає конкретні заходи двостороннього співробітництва в різних сферах, що становлять взаємний інтерес, а саме: безпеки і оборони, енергетики, транспорту, освіти і науки, культури і туризму.

Крім цього, голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк і міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс підписали Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб.

"Укладення угоди сприятиме поліпшенню координації взаємодії України та Литви в сфері міграції і притулку, інтенсифікації обміну відповідною інформацією, зміцнення співпраці міграційних органів обох держав у відповідній сфері", - зазначили в прес-службі.

Також повідомляється, що міністр соціальної політики України Андрій Рева і міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс підписали Угоду між Кабміном та Урядом Литовської Республіки про працевлаштування та співробітництво в сфері трудової міграції. Метою документа є забезпечення захисту соціальних прав громадян України, які перебувають в Литовській Республіці, і громадян Литовської Республіки, які перебувають в Україні.

Нагадаємо, 7 грудня Даля Грібаускайте перебуває в Україні з офіційним візитом, в ході якого заплановано її переговори з президентом Петром Порошенком в рамках засідання Ради Президентів двох країн і підписання низки двосторонніх документів.

Грібаускайте полетіла в Україну економ-класом

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Після засідання Кабміну головний спеціаліст Секретаріату Кабінету Міністрів Ігор Конопацький зірвав журналістам зйомку, заявили в Національній спілці журналістів України.
Загальна сума теплих кредитів для утеплення будинків, виданих у 2019 році, склала 700 мільйонів гривень.
Глава Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що від сьогодні починає займатися питаннями кадрових змін у відомстві.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...