Сьогодні: 23.05.2019
15.03.19 128 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Вчені надрукували першу повноцінну підшлункову залозу

Орган створений за допомогою тривимірного біопринтера і має всі необхідні судини. Теоретично її можна буде пересадити людині.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

У Польщі вченим вдалося надрукувати на біопринтері першу в світі підшлункову залозу з кровоносними судинами. Про це повідомляє Wiadomosci Onet.

Фахівці використовували острівці підшлункової залози, зібрані у тварин, і помістили їх у бокс, що дозволяє клітинам жити. З цього біоматеріалу 3D-принтер надрукував орган відповідно до раніше створеної комп'ютерної програми.

В органі також створили всі необхідні кровоносні судини. Теоретично його можна трансплантувати в людське тіло, але поки заплановані пересадки мишам, а пізніше - свиням.

Вчені сподіваються, що штучну підшлункову залозу можна буде використовувати для вироблення інсуліну. Зараз люди з діабетом залежать від інсулінових ін'єкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Після засідання Кабміну головний спеціаліст Секретаріату Кабінету Міністрів Ігор Конопацький зірвав журналістам зйомку, заявили в Національній спілці журналістів України.
Загальна сума теплих кредитів для утеплення будинків, виданих у 2019 році, склала 700 мільйонів гривень.
Глава Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що від сьогодні починає займатися питаннями кадрових змін у відомстві.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...