Сьогодні: 25.08.2019
15.03.19 137 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Вчені надрукували першу повноцінну підшлункову залозу

Орган створений за допомогою тривимірного біопринтера і має всі необхідні судини. Теоретично її можна буде пересадити людині.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

У Польщі вченим вдалося надрукувати на біопринтері першу в світі підшлункову залозу з кровоносними судинами. Про це повідомляє Wiadomosci Onet.

Фахівці використовували острівці підшлункової залози, зібрані у тварин, і помістили їх у бокс, що дозволяє клітинам жити. З цього біоматеріалу 3D-принтер надрукував орган відповідно до раніше створеної комп'ютерної програми.

В органі також створили всі необхідні кровоносні судини. Теоретично його можна трансплантувати в людське тіло, але поки заплановані пересадки мишам, а пізніше - свиням.

Вчені сподіваються, що штучну підшлункову залозу можна буде використовувати для вироблення інсуліну. Зараз люди з діабетом залежать від інсулінових ін'єкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найближчим часом очікується передача ще двох тисяч пістолетів-кулеметів MP-5, які турецький завод випускає з 1984 року.
Проблема незаконного видобування бурштину набула масового характеру у 2014 році і загострилася у 2015–2016 роках, повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.
На карті стану столичних пляжів біля кожного з них стоїть позначка у вигляді жовтого прапора, що означає, що купатися не рекомендується.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...