Сьогодні: 25.08.2019
10.06.19 180 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

СБУ посилила контррозвідувальний режим на кордоні України з Молдовою

Контррозвідувальний режим на в'їзді в Молдову з території України посилено щодо радикально налаштованих громадян Російської Федерації, поінформували в Службі безпеки України.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Служба безпеки України оперативно відслідковує внутрішньополітичну ситуацію, яка склалася в Республіці Молдова... Із метою недопущення загострення ситуації в Кишиневі, пов'язаної з іноземним втручанням у внутрішні процеси, наразі посилено контррозвідувальний режим на в'їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих громадян Російської Федерації",– ідеться в повідомленні.

У відомстві наголошують, що СБУ постійно обмінюється інформацією з молдовськими колегами з метою збереження спокою та стабільності в регіоні.

24 лютого в Молдові відбулися парламентські вибори. Явка становила 49,22%. У багатомандатному окрузі Партія соціалістів здобула 31,15%, проєвропейський блок Acum– 26,84%, керівна Демократична партія– 23,62%, партія "Шор", ідеологією якої є боротьба за права нацменшин,– 8,32%.

9 березня Конституційний суд Молдови затвердив підсумки парламентських виборів.

8 червня Конституційний суд вирішив, що парламент країни треба розпустити, оскільки він протягом 90 днів не зміг сформувати уряд. Згідно із законодавством Молдови, президент Ігор Додон мав негайно розпустити законодавчий орган країни та призначити дострокові вибори. Додон заявив, що поки не буде розпускати парламент.

8 червня на екстреному засіданні парламенту Молдови депутати обрали уряд країни, призначивши прем'єр-міністром лідера партії "Дія і солідарність" (PAS, входить у блок Acum) Маю Санду. Європейський союз заявив, що готовий працювати з новим урядом Молдови.

9 червня Конституційний суд Молдови вирішив передати повноваження президента країни виконувачу обов'язків прем'єр-міністра Молдови Павелу Філіпу через невиконання главою держави Додоном вимоги призначити дострокові парламентські вибори, оскільки законодавчий орган країни не зміг протягом 90 днів сформувати уряд.

Філіп своїм першим указом як в.о. президента розпустив парламент. Він також підписав указ про проведення дострокових парламентських виборів у Молдові 6 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найближчим часом очікується передача ще двох тисяч пістолетів-кулеметів MP-5, які турецький завод випускає з 1984 року.
Проблема незаконного видобування бурштину набула масового характеру у 2014 році і загострилася у 2015–2016 роках, повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.
На карті стану столичних пляжів біля кожного з них стоїть позначка у вигляді жовтого прапора, що означає, що купатися не рекомендується.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...