Сьогодні: 25.08.2019
11.06.19 109 ПОДІЇ ОГЛЯД ЗМІ

Додон скасував розпуск парламенту Молдови

Президент та Вища рада безпеки закликали забезпечити функціонування новообраного уряду.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Президент Молдови Ігор Додон скасував декрет про розпуск парламенту, який був підписаний виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Павлом Філіпом. Про це глава республіки оголосив на брифінгу у вівторок, 11 червня, після засідання Вищої ради безпеки, повідомляє ТАСС.

"Декрет про розпуск парламенту і оголошення дострокових виборів до парламенту 6 вересня, підписаний Павлом Філіпом, не відповідає конституційним нормам, тому сьогодні я підписав указ про анулювання цього декрету", - сказав Додон.

Вища рада безпеки Молдови закликала розблокувати державні установи і не перешкоджати роботі уряду Майї Санду, додав Додон.

"Вища рада безпеки закликає всі державні установи не перешкоджати і забезпечити функціонування законного уряду", - сказав молдавський лідер.

Нагадаємо, починаючи з 8 червня і по сьогоднішній день входи в будівлю уряду і всі міністерства заблоковані прихильниками Демократичної партії Молдови, яка не визнає уряд Санду. Біля входів встановлені намети з демонстрантами, які перебувають там цілодобово.

Нагадаємо, з суботи в Молдові фактично склалося двовладдя з двома урядами і парламентською більшістю, легітимність якої попередня влада не визнає.

Парламент Молдови затвердив склад нового уряду і оголосив країну "захопленою державою", яку потрібно звільняти.

Це сталося після того, як Конституційний суд Молдови зобов'язав президента розпустити парламент і призначити дату дострокових виборів, бо законодавці протягом 90 днів після затвердження результатів виборів не змогли сформувати новий уряд.

Партія соціалістів і правий блок ACUM вважають, що відведений термін не закінчився, оскільки у Конституції йдеться про три місяці, а не 90 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найближчим часом очікується передача ще двох тисяч пістолетів-кулеметів MP-5, які турецький завод випускає з 1984 року.
Проблема незаконного видобування бурштину набула масового характеру у 2014 році і загострилася у 2015–2016 роках, повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.
На карті стану столичних пляжів біля кожного з них стоїть позначка у вигляді жовтого прапора, що означає, що купатися не рекомендується.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...