Сьогодні: 15.12.2018
18.06.18 434 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

В Україні масово блокують банківські карти

Клієнти різних банків скаржаться, що в один момент несподівано для себе виявили, що їхня платіжна картка заблокована.

Про це повідомляє видання Корреспондент.

Зокрема, про це заявляють клієнти Укргазбанку, Ощадбанку і Приватбанку.

Щоправда, у випадку з Приватом клієнти зазначають, що отримували повідомлення з проханням прийти в банк заздалегідь або відправити скан копії необхідних документів online. Інші ж банки питання повідомлення своїх клієнтів, мабуть, просто не ставили.

Тим часом в Укргазбанку журналістам підтвердили, що дійсно почали перевірки своїх клієнтів. Але наголошують, що це не їхня забаганка, а вимога НБУ.

"У зв'язку з постановою №417 ми повинні щорічно перевіряти дані клієнтів. Тому, якщо людина не з'явиться в банк, ми дійсно заблокуємо її рахунок", - зазначили в Укргазбанку.

Про те, що йде така перевірка, повідомили ще в кількох банках.

За словами радника президента Асоціації українських банків Олексія Куща, вимога НБУ про перевірку клієнтів набула чинності ще у 2015 році, але зараз банки почали активніше її виконувати. Однією з причин, яка змусила фінустанови активно перевіряти своїх клієнтів, стала боротьба з "дропами" і фейковими ФОП (фізична особа-підприємець). Останнім часом ці явища набули широкого масштабу", - зазначає Кущ.

Дроп - це сленгова назва людей, які продають злочинним угрупованням свої банківські карти (разом із SIM-картою) і право на їхнє використання.

Нарівні з цим, за словами Куща, в Україні активно продаються "фейкові ФОП". "Принцип схеми такий самий, як і з банківськими картами. Людина оформляє на себе ФОП і пише довіреність про передачу прав на здійснення всіх операцій, включаючи банківський рахунок", - зазначає Кущ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Поновлений судом на посаді голови Державної фіскальної служби України Роман Насіров спростував інформацію про те, що він є людиною президента Петра Порошенка.
В аварії з 12 "учасниками" постраждала одна людина
Організатори присвятили пікет Міжнародному дню боротьби з корупцією, який відзначали 9 грудня, і заявили, що чекають від директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника відповіді, чому немає результату боротьби з корупцією.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...