Сьогодні: 23.03.2019
10.12.18 133 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

В УПЦ КП озвучили свою позицію щодо участі в Об'єднавчому соборі

У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з усіма сторонами всі необхідні питання

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

У Київському Патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь. Про це у Facebook повідомив прес-секретар УПЦ КП владика Євстратій Зоря.

"Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія в роботі Собору візьмуть участь архієреї, клірики, ченці і миряни. Наявність пропозицій з боку Київського Патріархату регламенту Собору або процедури обрання Предстоятеля не означає, що в результаті не узгодять спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх", - написав він.

Як зазначив прес-секретар УПЦ КП, з огляду на активну роль, яку відіграє президент України Петро Порошенко в питанні надання Томосу, а також "фактично вже триває виборча кампанія – зрозуміло, що деякі опоненти президента, з політичних мотивів, максимально зацікавлені в тому, щоб розбурхувати пристрасті і підкреслювати суперечності".

"У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з Головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, і з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоб Собор пройшов успішно. Ті питання, які перебувають в компетенції виключно Собору, відповідно будуть вирішені на Соборі, для чого він власне і скликається", - підкреслив владика Євстратій Зоря.

Як повідомлялося, Об'єднавчий собор українських церков, на якому має бути проголошено створення автокефальної Помісної православної церкви в Україні, відбудеться 15 грудня у Святій Софії.

Нагадаємо, 11 жовтняСинод Вселенського патріархату ухвалив позитивне рішення щодо Української церкви, хоча сам Томос не було отримано. Згідно з рішенням, процедура надання Томосу була продовжена Константинополем, а Україні для отримання незалежності церкви потрібно лише об'єднання церков.

29 листопада закінчився триденний Священний Синод у Самбулі, на якому бувостаточно затверджений Томос для України. Константинополь прийняв текст історичного церковного документа щодо незалежності української церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Документи вилетіли на проїжджу частину біля будівлі суду та на цвинтарі, повідомив "Киев Оперативный".
Своєрідну кавер-версію хіта російського колеги артист виконав на одному з недавніх своїх концертів.
За словами співрозмовника Reuters, сума, потрібна президенту США на будівництво стіни з Мексикою, ушестеро перевищує виділені Конгресом кошти протягом останніх двох років.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...