Сьогодні: 18.06.2019
12.12.18 130 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Війна України і РФ: названий період, коли Росія може піти в наступ з території Криму

Травень-червень 2019 року є критичним моментом для нацбезпеки України, вважає Тарас Березовець

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

Росія може піти в наступ з боку окупованого Криму для захоплення частини Херсонської області з тим, щоб розблокувати постачання дніпровської води по Північно-Кримському каналу, а загроза удару на Маріупольському напрямку і Азовська криза є в деякій мірі відволікаючим маневром для Києва і світової громадськості.

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів директор компанії персонального і стратегічного консалтингу Berta Communications, політтехнолог Тарас Березовець.

За його словами, на сьогодні РФ розглядає два сценарії розвитку подій на тлі Азовської кризи: шантажувати Україну повним перекриттям Керченської протоки для неможливості торговим судам заходити в Азовське море і виторговувати у української сторони водопостачання для АРК; або може піти на збройну спецоперацію проти ЗСУ на південному напрямку.

"РФ може спочатку погрожувати повністю перекрити (Керченську протоку, – Авт.), а якщо шантаж не спрацює, то росіяни готуються до наземної операції. Це все підтверджується надмірною концентрацією в Північному Криму військових і техніки, яких там в такій кількості ніколи не було за чотири роки з моменту захоплення Росією АРК. Більш того, туди прибули військові фахівці, які командували російськими військами під час війни проти Грузії у 2008 році, потім брали участь в захопленні Криму в 2014 р., і нарешті – у війні на Донбасі. Тобто, це саме ті військові керівники, які готували агресивні військові операції. Ще один показник – різке збільшення десантних кораблів в Азовському морі. Навіщо там десантні кораблі і кому вони там потрібні?! Тому вважаю, що насправді Маріупольський напрямок є відволікаючим. Взяти Маріуполь з населенням в 450 тис. осіб з великою кількістю кам'яних будівель для РФ означає – зазнати диких втрат", – пояснив він.

Як додав Березовець, в той же час з південного напрямку зберігається загроза проведення Росією саме наземної операції, бо з півдня РФ здатна до атаки і швидкого захоплення території Херсонщини.

"У Херсонській же області – відкритий степ, немає жодних природних перешкод. Для РФ головне – вийти за перешийок і далі розвивати вже наступ в напрямку греблі, яка в 2014 році була перекрита Україною. Цей сценарій росіяни можуть реалізувати впродовж найближчих шести місяців. Найзручніший для окупантів період – на "перезміні" під час президентської кампанії. Тобто, після обрання президента України, особливо якщо голова держави буде новий, поки він не почне виконувати свої президентські обов'язки, поки не пройде інавгурація, коли Порошенко буде допрацьовувати зі старими повноваженнями останній місяць, це – найзручніший момент (травень-червень 2019 року) для такої атаки", – уточнив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За словами польського міністра оборони Маріуша Блащака, присутність американських військових у Польщі стримуватиме ймовірного агресора.
Окрім позафракційного нардепа, лідера парії "Наші" Євгенія Мураєва до першої десятки списку партії "Опозиційний блок" потрапили мери п'яти міст.
Конституційна рада Алжиру доручила тимчасовому виконувачу обов'язків президента Абделькадеру Бенсалеху призначити нову дату виборів.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...