Сьогодні: 18.06.2019
19.12.18 132 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Мерія Києва хоче занести Хрещатик до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

На розроблення документації з метою занесення вулиці Хрещатик до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Київська міська державна адміністрація може виділити 1,8 млн грн на три роки.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

На розроблення документації заплановано виділити 1,8 млн грн на три роки.

Передбачено також розроблення науково-проектної документації "Межі та режими використання зон охорони пам'ятки історії, ландшафту місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпро". На фінансування цих робіт планують виділити 3 млн грн.

Міською цільовою програмою "Охорона і збереження культурної спадщини Києва на 2019–2021 роки" передбачено низку інших заходів, спрямованих на збереження культурної спадщини столиці.

Голова департаменту Олександр Никоряк заявив, що одним із важливих пунктів є напрацювання підготовчих матеріалів до викупу аварійних пам'яток культурної спадщини та повернення їх у комунальну власність.

"У цьому питанні наразі вже все залежить від Верховної Ради. Улітку за ініціативи департаменту були запропоновані і прийняті в першому читанні зміни до законів України щодо посилення відповідальності за доведення до руйнації пам'яток та впровадження можливості примусового викупу таких будівель у комунальну власність місцевих громад. Наразі всі визначні пам'ятки, навіть місцевого значення, можуть бути викуплені виключно в державну власність",– зазначив Никоряк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За словами польського міністра оборони Маріуша Блащака, присутність американських військових у Польщі стримуватиме ймовірного агресора.
Окрім позафракційного нардепа, лідера парії "Наші" Євгенія Мураєва до першої десятки списку партії "Опозиційний блок" потрапили мери п'яти міст.
Конституційна рада Алжиру доручила тимчасовому виконувачу обов'язків президента Абделькадеру Бенсалеху призначити нову дату виборів.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...