Сьогодні: 19.02.2019
04.02.19 163 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

В Естонії заявили, що Росія має відшкодувати збитки за радянську окупацію

Глава мін'юсту Естонії Урмас Рейнсалу заявив про необхідність вимагати від Росії компенсацію збитків за радянську окупацію.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Ми святкуємо річницю Тартуського миру. Ми з відданістю згадуємо про сміливість естонських солдатів і дипломатів, які будували свою державу. Для Естонії мирний договір, по суті, закінчився перемогою. Друга стаття мирного договору, згідно з яким Росія назавжди відмовлялася від своїх привілеїв щодо Естонії, дійсна і зараз",– зазначив Рейнсалу.

Він сказав, що ті, хто сьогодні говорить про важливість Тартуського миру, не повинні забувати, що Радянський Союз окупував Естонію, порушивши саме Тартуський мир.

"Його правонаступниця Росія має це визнати, і за фактом вона, виходячи з міжнародного права, зобов'язана відшкодувати завдані нею збитки... ми повинні заявити офіційно про це Росії, світовій громадськості та самим собі",– підкреслив міністр.

Тартуський мир – договір, укладений між радянською Росією та Естонією 2 лютого 1920 року в естонському місті Тарту. Договір було підписано після закінчення бойових дій Естонської війни за незалежність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Очікують, що у створенні рукописної Біблії візьме участь приблизно 30 тис. українців, і це стане світовим рекордом. Одним із тих, хто вписав рядки до книги, став президент України Петро Порошенко.
У НАК "Нафтогаз України" запевнили, що у 2018 році виплачували дивіденди за графіком, погодженим Кабінетом Міністрів.
Москва не буде поступатися суверенітетом над Курильськими островами і відмовляється обговорювати це питання з Японією, заявив посол Росії в Токіо Михайло Галузін.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...