Сьогодні: 23.04.2019
05.02.19 99 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Дії РФ у Криму ведуть до екологічної катастрофи в Чорному морі – Міністерство окупованих територій

У міністерстві України у справах тимчасово окупованих територій заявили, що видобування російськими окупантами токсичного піску в районі сховищ отруйних відходів у Криму загрожує життю та здоров'ю людей.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Хвостосховища призначалися для збору отруйних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату і діяли з 1968-го до 1994 року, однак наразі, попри великі загрози для життя і здоров'я людей, використовуються окупаційною владою Російської Федерації. За інформацією з відкритих джерел, у хвостосховищах кількість миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію у 500 разів, сурми– у три рази, ванадію– у 3,5 раза, хрому– у 1420 разів",– ідеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що станом на кінець 2018 року видобування токсичного піску на тимчасово окупованій території Криму триває.

"За даними дистанційного зондування землі спостерігається значне розширення ділянок, на яких окупаційна влада здійснює видобуток токсичного піску",– підкреслили в міністерстві.

На одній із ділянок площа видобування зросла у 18 разів. На супутникових знімках спостерігається видобувна техніка і вантажний транспорт.

На ще одній ділянці площа видобування збільшилася у 3,2 раза.

"Загальна площа складів піску збільшилася вдвічі з 2,3 га до 4,5 га На ділянці виявлено видобувну техніку, вантажний транспорт, а також три земснаряди",– підрахували у відомстві.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

У січні 2019 року нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук заявив, що в районі Керчі контрольовані РФ підприємства розбирають сховища токсичних відходів, і це може призвести до спалаху захворювань у населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У другому турі президентських виборів відрив між кількістю голосів за шоумена Володимира Зеленського та чинного главу Української держави Петра Порошенка становить понад 48%, повідомили в Центральній виборчій комісії України.
Двом пасажирам автобуса вдалося втекти і дістатися до найближчого контрольно-пропускного пункту.
38 учнів школи №1 міста Черкас госпіталізовано з отруєнням, стан 15 із них – середньої тяжкості, повідомили в МОЗ. 37 дітям допомогу надано амбулаторно.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...