Сьогодні: 19.04.2019
05.02.19 952 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Вчені виявили несподівану особливість жіночого мозку

Жіночий мозок у будь-якому випадку виявляється молодшим за чоловічий, якщо йдеться про той же вік.

Американські вчені встановили, що жіночий мозок в одному і тому ж віці є, в середньому, на 3,8 роки молодшим за чоловічий. Про цепише Корреспондент з посиланням на NewScientist.

Це питання досліджували фахівець Ману Гоял з колегами, які представляють Медичний факультет Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. Загалом в експерименті взяли участь 205 чоловіків і жінок у віці від 20 до 82 років.

Вчені в ході роботи використовували позитронно-емісійну томографію, техніку візуалізації, яка допомагає виявити метаболізм мозку шляхом вимірювання потоку кисню і глюкози. Мозок споживає велику кількість глюкози для виробництва енергії, але механізм споживання змінюється з віком.

Відомо, що старіючи, мозок зменшується. Раніше вже було відомо, що чоловічий мозок має тенденцію скорочуватися швидше. При цьому жіночий мозок залишається більш молодим, і це актуально для будь-якого віку.

"Але поки що ми не знаємо, що це означає. Не виключено, що подібний феномен є причиною, за якою жінки в старшому віці не демонструють серйозних когнітивних змін - все тому, що їх мозок молодший. Наші подальші дослідження спрямовані на підтвердження цієї гіпотези", - зазначає Ману Гоял.

Раніше повідомлялося, що ізраїльські вчені піддалися критиці за нову вакцину проти раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Двом пасажирам автобуса вдалося втекти і дістатися до найближчого контрольно-пропускного пункту.
38 учнів школи №1 міста Черкас госпіталізовано з отруєнням, стан 15 із них – середньої тяжкості, повідомили в МОЗ. 37 дітям допомогу надано амбулаторно.
Батько заарештованого в Лондоні засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа Джон Шиптон заявив, що переймається через стан здоров'я свого сина.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...