Сьогодні: 23.05.2019
26.02.19 147 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

"Нафтогаз": Виробник тепла у Смілі два місяці зриває графік погашення заборгованості

У "Нафтогазі" заявили, що більше не мають підстав забезпечувати "Смілакомунтеплоенерго" пільговим газом, і номінації на березень для підприємства не підтверджено.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

У "Нафтогазі" зазначили, що надали підприємству всі можливі знижки та відтермінування розрахунків, однак виробник тепла вже протягом двох місяців не виконує графіку погашення боргу.

"Відповідальність за стабільне проходження опалювального сезону в місті Сміла лежить на комунальному підприємстві та органах місцевого самоврядування, які виступили гарантами виконання укладених договорів реструктуризації. Заборгованість теплопостачальних підприємств міста Сміла Черкаської області вже не перший рік заважає сталому проходженню опалювального сезону",– підкреслили в компанії.

У "Нафтогазі" нагадали, що із 2010 року підприємство накопичило борги на суму 85,5 млн грн, коли за рішенням місцевої влади міські котельні експлуатувало ТОВ "Сміла Енергоінвест". У 2018 році за участю центральних органів влади з комунальним теплопостачальним підприємством міста врегулювали питання боргів.

У грудні 2018 року "Нафтогаз" уклав угоду і підтвердив номінації на газ на пільгових умовах для комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго", яке забезпечує теплом і гарячою водою жителів міста. Однак із початку 2019 року комунальне підприємство припинило сплату щомісячних платежів за угодами реструктуризації і станом на 20 лютого заборгованість із виконання угод реструктуризації становить 1,03 млн грн.

"Нафтогаз закликає представників органів влади міста негайно вжити необхідних заходів для відновлення комунальним підприємством платежів за договором реструктуризації заборгованості. Неприпустимо вкотре перетворювати десятки тисяч смілян на заручників безгосподарності місцевої влади",– заявили в НАК.

До 15 листопада 2018 року у Смілі не було опалення, школи не працювали із 12 листопада. Комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго" не подавало тепла в будинки містян через брак коштів на закупівлю газу та неврегульовані спірні питання щодо заборгованостей.

У НАК "Нафтогаз України" заявили, що причина відсутності теплопостачання– бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачальних підприємств.

Увечері 15 листопада президент України Петро Порошенко доручив "зірвати пломбу"й під його відповідальність "негайно дати людям газ і тепло".

За кілька годин у Смілі почали подавання газу. 16 листопада ПАТ "Черкасигаз" почали подавання газу на всі котельні Сміли.

19 листопада жителі міста перекрили автошляхи на під'їздах до міста. Мітингувальники вимагали, щоб НАК "Нафтогаз України" уклав із міською радою Сміли угоду щодо постачання газу. Активісти побоювалися, що за відсутності такої угоди їм доведеться платити за опалення подвійний тариф.

20 листопада Порошенко заявив, що ці чутки безпідставні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун порекомендувала українцям менше читати новини і менше перейматися.
Колишнього командувача Нацгвардії України Юрія Аллерова і ще двох осіб затримано в межах розслідування про зловживання з нерухомістю, повідомили в Національному антикорупційному бюро.
Юрій Богуцький тричі очолював Мінкульт, останнім часом був радником президента Петра Порошенка. Він помер після тривалої хвороби.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...