Сьогодні: 25.08.2019
14.04.19 164 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Джемілєв поставив Зеленському запитання, чиєю територією той уважає Крим

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв попросив кандидата в президенти України шоумена Володимира Зеленського відповісти на п'ять гострих для жителів Криму запитань.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Звернення лідера кримськотатарського народу показали в ефірі телеканала "Прямий", повідомив 14 квітня ATR.

"За час передвиборчої кампанії ми не почули від вас і деяких інших кандидатів у президенти низки гострих для кримськотатарського народу та інших жителів Криму питань. Тому я хотів би вам поставити кілька запитань. Їх у мене п'ять. Прошу дати на них лаконічні відповіді",– сказав Джемілєв.

Він запитав таке:

1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною РФ унаслідок вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Або ж ви все-таки вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?

2. Ви говорили, що докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин із РФ для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав'язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир із РФ? Чи передбачають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?

3. Чи погодитеся ви на зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

4. Деякі кандидати в президенти під час першого туру передвиборчої кампанії говорили, що для встановлення гарних відносин із Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?

5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію– тобто переформатування на територіально-національну автономію, яку було ліквідовано радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Після виходу Великобританії з Європейського союзу відносини між Лондоном і Парижем "залишаться незмінними", заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Державне бюро розслідувань має намір допитати п'ятого президента України Петра Порошенка у справі про ймовірне ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканала "Прямий".
Обвинувачення вимагало довічного ув'язнення для жителя Флориди Цезаря Сайока, який надсилав бомби противникам чинного президента США Дональда Трампа.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...