Сьогодні: 19.07.2019
25.04.19 174 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Заяву України щодо видавання Росією паспортів жителям ОРДЛО буде поширено як офіційний документ Генасамблеї ООН

Рішення Кремля про видавання російських паспортів громадянам України на окупованих територіях є юридично нікчемним, заявив постійний представник України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

У листі постпред України в ООН Володимир Єльченко наголосив: "Рішення Кремля про видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях є нікчемним. Україна закликає міжнародне співтовариство відреагувати посиленням тиску на РФ".

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що спрощує набуття російського громадянства жителями окупованих бойовиками територій Донбасу. Документ оприлюднено 24 квітня 2019 року на сайті Кремля.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів ОРДЛО утриматися від набуття російського громадянства. У МЗС України вважають указ "юридично нікчемним" і таким, що не змінює належності жителів окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства.

Україна попросила Раду Безпеки ООН скликати засідання у зв'язку з рішенням Кремля спростити видавання паспортів РФ на окупованому Донбасі. Воно відбудеться 25 квітня.

Міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що рішенням про видавання паспортів РФ підтвердила, що є стороною конфлікту.

Чинний президент України Петро Порошенко заявив, що указ про видавання паспортів свідчить про намір РФ позбутися Мінських угод і санкцій.Він закликав міжнародних партнерів України "не допустити найгіршого сценарію" і жорстко засудити дії російської влади, а також посилити санкції.

У команді Зеленського заявили виданню "ГОРДОН", що рішенням видавати паспорти жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей за спрощеною процедурою Росія визнала свою відповідальність як країни-окупанта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найбільше співробітників бракує в департаменті патрульної поліції Національної поліції України, кількість вакантних посад там становить 3,8 тис., або 20,9%.
Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, які потрапили під обстріл у районі Золотого, не постраждали, повідомили в організації.
Український президент Володимир Зеленський 1 липня написав лист до Верховної Ради, у якому знову просить невідкладно розглянути питання про звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка й міністра закордонних справ Павла Клімкіна.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...