Сьогодні: 23.05.2019
07.05.19 155 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Головою Вищого антикорупційного суду України обрано суддю Танасевич

Суддя Олена Танасевич здобула 23 голоси за мінімальних 20 й очолила Вищий антикорупційний суд України.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Танасевич здобула 23 голоси суддів за мінімальних 20. За іншого кандидата– Саландяк Ольгу– проголосувало 10 суддів.

Обрана головою є суддею апеляційної палати ВАКС.

7 травня на голосування судді спочатку не змогли обрати голову ВАКС. У "першому турі" за Танасевич проголосувало 15 суддів, за Олега Павлишина– 14, за Маркіяна Галабалу – дев'ятеро. Під час повторного голосування Танасевич здобула 16 голосів, Павлишин– 15. Потім процедуру висунення кандидатів і голосування було розпочато заново.

Закон про створення Вищого антикорупційного суду України ухвалили в червні 2018 року. Конкурс на 27 посад у новому суді та на 12 посад у його апеляційній палаті було оголошено 2 серпня. Документи подало 342 юристи. До іспитів було допущено 270. Із них 113 осіб успішно склали іспит.

9 січня 2019 року Центр протидії корупції повідомив, що представники громадських організацій виявили 55 недобросовісних претендентів у списку 113 кандидатів на посади суддів ВАКС. Після інтерв'ю, яке проводили з кандидатами міжнародні експерти, залишився 71 кандидат.

6 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів добрала за рейтингом 39 кандидатів у ВАКС.

18 березня Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести подання президентові про призначення 25 суддів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та 10 суддів апеляційної палати цього суду. 28 березня рада подала президентові кандидатури ще трьох суддів. Кандидат в апеляційну палату Володимир Цікало відкликав свою заяву про участь у конкурсі.

Отже, у ВАКС розпочинає роботу 27 суддів, в апеляційній палаті– 11.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун порекомендувала українцям менше читати новини і менше перейматися.
Колишнього командувача Нацгвардії України Юрія Аллерова і ще двох осіб затримано в межах розслідування про зловживання з нерухомістю, повідомили в Національному антикорупційному бюро.
Юрій Богуцький тричі очолював Мінкульт, останнім часом був радником президента Петра Порошенка. Він помер після тривалої хвороби.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...