Сьогодні: 19.07.2019
13.05.19 118 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Євросоюз не планує вводити санкції проти РФ через видавання російських паспортів жителям окупованого Донбасу

Глави зовнішньополітичних відомств Чехії та Румунії Томаш Петржичек і Теодор Мелешкану висловили думку про те, що Євросоюз не повинен посилювати санкції проти РФ через спрощення надання російського громадянства жителям окупованого Донбасу.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Глава МЗС Чехії Томаш Петржичек зазначив, що ЄС знає про рішення російської влади, але не планує посилювати тиск на Москву через нього. "Зараз ми більше прихильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама Російська Федерація",– підкреслив він.

Румунський міністр Теодор Мелешкану висловив думку, що нові санкції проти РФ не потрібні й українцям, тому що вони нібито створять їм проблеми.

Видання зазначає, що протилежну думку висловили глави МЗС Литви та Естонії Лінас Лінкявічус і Урмас Рейнсалу.

"Це– глибоке порушення міжнародного права. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має вести до посилення тиску, тому я вірю, що мають бути нові санкції",– зазначив Лінкявічус.

"Ми маємо запровадити персональні санкції проти росіян, причетних до цього рішення, а також маємо ухвалити рішення, що ЄС не визнає ці паспорти",– підкреслив Рейнсалу.

"Європейська правда" пише, що для введення санкцій ЄС потрібен консенсус, якого поки немає.

24 квітня 2019 року Путін підписав указ, що спрощує набуття російського громадянства жителями окупованих бойовиками територій Донбасу.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів ОРДЛО утриматися від набуття російського громадянства. У МЗС України вважають, що указ "юридично нікчемний" і не змінює належності жителів окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства.

Президент України Петро Порошенко заявив, що указ про видавання паспортів свідчить про намір РФ позбутися Мінських угод. Він закликав міжнародних партнерів України "не допустити найгіршого сценарію" і жорстко засудити дії російської влади, а також посилити санкції.

У команді обраного президентом України Володимира Зеленського заявили, що рішенням видавати паспорти жителям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей за спрощеною процедурою Росія визнала свою відповідальність як країни-окупанта.

24 квітня 2019 року Путін підписав указ, що спрощує набуття російського громадянства жителями окупованих бойовиками територій Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найбільше співробітників бракує в департаменті патрульної поліції Національної поліції України, кількість вакантних посад там становить 3,8 тис., або 20,9%.
Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, які потрапили під обстріл у районі Золотого, не постраждали, повідомили в організації.
Український президент Володимир Зеленський 1 липня написав лист до Верховної Ради, у якому знову просить невідкладно розглянути питання про звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка й міністра закордонних справ Павла Клімкіна.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...