Сьогодні: 19.07.2019
17.06.19 111 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

США розмістять війська в шести пунктах на східному кордоні Польщі – польський міністр оборони

За словами польського міністра оборони Маріуша Блащака, присутність американських військових у Польщі стримуватиме ймовірного агресора.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

За словами міністра, американські війська, розміщені на кордоні Польщі та Білорусі, будуть стримувати ймовірного агресора.

Блащак підкреслив, що у разі присутності військ США в Польщі напад на країну означатиме глобальний конфлікт.

Польський міністр оборони зазначив, що угода про військове співробітництво, яку підписали президент Польщі Анджей Дуда і його американський колега Дональд Трамп, змінила характер американської військової присутності в Польщі, оскільки тепер вона передбачає постійну присутність американських солдатів.

Як заявив глава міноборони Польщі, досі форма присутності військових США в Польщі була невизначеною.

Блащак додав, що Польща і США домовилися про створення дивізійного командування, якому будуть підпорядковуватися всі американські війська на східному фланзі НАТО. За його словами, наразі відбуваються польсько-американські переговори про реалізацію угоди.

Президент США Дональд Трамп і лідер Польщі Анджей Дуда підписали 12 червня в Білому домі нову угоду про оборонне співробітництво, яке дасть змогу розмістити додатково 1000 американських солдатів у Польщі на ротаційній основі. За словами Трампа, Польща буде покривати видатки з додаткового розміщення американських військ. Американський президент зазначив, що загальний розмір контингенту США у Європі не зміниться, а в Польщі розмістять війська, які до цього перебували в Німеччині.

У вересні 2018 року Трамп і Дуда говорили про ймовірне створення в Польщі військової базиз назвою "Форт Трамп". Дуда зазначив, що Польща готова витратити на фінансування американської військової бази до $2 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найбільше співробітників бракує в департаменті патрульної поліції Національної поліції України, кількість вакантних посад там становить 3,8 тис., або 20,9%.
Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, які потрапили під обстріл у районі Золотого, не постраждали, повідомили в організації.
Український президент Володимир Зеленський 1 липня написав лист до Верховної Ради, у якому знову просить невідкладно розглянути питання про звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка й міністра закордонних справ Павла Клімкіна.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...