Сьогодні: 22.08.2019
20.06.19 112 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Мінгареллі: Україна не готова до запуску ринку електроенергії з 1 липня

Відкладати запуск ринку електроенергії в Україні не обов'язково на рік, але якщо ввести його з 1 липня, це може призвести до хаосу, переконаний глава представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Він зазначив, що обговорював це питання, зокрема з Європейським банком реконструкції та розвитку, ДТЕК і секретаріатом Енергетичної співльноти.

"Спільна думка полягає в тому, що наразі Україна не готова запускати ринок електроенергії з 1 липня, як це було передбачено. Тому ми вважаємо, що є необхідність відкласти трохи відкриття ринку, не обов'язково це має бути на один рік. Можливо, варто зустрітися за три місяці і подивитися, які умови буде виконано на той момент, і вже тоді шукати конкретнішу дату. У будь-якому разі наша думка, а також думка багатьох експертів, полягає в тому, що якщо ринок буде запущено зараз, то це може призвести до виникнення суттєвого хаосу",– сказав дипломат.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на 1 липня. Вона передбачає імплементацію норм Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передавання електроенергії.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейської енергетичної спільноти, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планують у строк, і додав, що новації не мають призводити до підвищення цін на електроенергію для населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Державне бюро розслідувань має намір допитати п'ятого президента України Петра Порошенка у справі про ймовірне ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканала "Прямий".
Обвинувачення вимагало довічного ув'язнення для жителя Флориди Цезаря Сайока, який надсилав бомби противникам чинного президента США Дональда Трампа.
Прокурора Генпрокуратури України Дмитра Суса було звільнено у квітні 2017 року. Згодом НАБУ затримало його за підозрою у привласненні коштів.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...