Сьогодні: 22.08.2019
24.07.19 129 ЦІКАВЕ ОГЛЯД ЗМІ

Мюллер заявив, що його доповідь не виправдовувала Трампа

У розслідуванні офісу спеціального прокурора про втручання Росії в американські вибори не говорили, що президент США Дональд Трамп не перешкоджав здійсненню правосуддя. Про це на слуханнях у Конгресі заявив глава офісу Роберт Мюллер.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

За словами Мюллера, у його доповіді не йшлося про виправдання Трампа; співробітники офісу спецпрокурора не ухвалювали висновків про те, що президент не перешкоджав здійсненню правосуддя.

Він підкреслив, що російський уряд "втручався в наші вибори масштабно й систематично". Водночас слідство не знайшло достатніх доказів для висування кому-небудь з учасників виборчої кампанії обвинувачень у злочинній змові.

Мюллер із травня 2017 року розслідував можливу змову оточення президента США із Кремлем і втручання РФ в американські вибори. Кримінальні справи було порушено проти десятків людей, включно з колишнім головою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом і радником президента Майклом Флінном. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.

22 березня 2019 року стало відомо про завершення розслідування.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар надіслав Конгресу лист, у якому було написано, що розслідування, яке проводив Мюллер, не встановило доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також команда Мюллера, за словами Барра, не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факт втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.

Трамп заявив, що доповідь повністю виправдовує його.

Скорочену версію доповіді Мюллера мін'юст США опублікував 18 квітня. В оприлюдненій доповіді засекречено фрагменти, публікація яких, за даними відомства, могла зашкодити національним інтересам США.

16 травня суд округу Колумбія наказав міністерству юстиції оприлюднити раніше засекречені фрагменти з доповіді Мюллера.

29 травня Мюллер пішов у відставку з поста спецпрокурора, не відкинувши, що дасть свідчення перед Конгресом США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Державне бюро розслідувань має намір допитати п'ятого президента України Петра Порошенка у справі про ймовірне ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканала "Прямий".
Обвинувачення вимагало довічного ув'язнення для жителя Флориди Цезаря Сайока, який надсилав бомби противникам чинного президента США Дональда Трампа.
Прокурора Генпрокуратури України Дмитра Суса було звільнено у квітні 2017 року. Згодом НАБУ затримало його за підозрою у привласненні коштів.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...