Сьогодні: 17.12.2018
19.07.18 157 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Чому європейці не беруть в борг і де краще брати гроші

Українські банки, як і в ЄС, дозволяють замовити кредитку онлайн

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

Навіщо європейці і американці беруть кредити? Чому в розвинених країнах вже давно не прийнято просити в борг у родичів або друзів? На ці та багато інших питань сайт "Сегодня" відповідає разом з головою правління банку ПУМБ Сергієм Черненком.

Кредити починають брати з 18 роківУ США і країнах Євросоюзу один з найвищих у світі рівень життя, але більшість місцевих жителів живе в кредит. Ні європейці, ні американці ніколи не підуть до сусідів, батьків або друзів брати гроші в борг. З 18 років у кожного є кредитна карта, коли з'являються додаткові витрати або потрібно зробити велику покупку, вони позичають кошти в банку.

Це допомагає молодим людям привчитися до самостійного життя і бути незалежними від батьків, пояснює Черненко. Для прикладу, в Швеції, де будь-який громадянин може отримати безкоштовне навчання, 85% студентів беруть кредити на житло, оренду або квартири, особисті потреби. А в США, де навчання не з дешевих, молоді люди позичили на освіту більше трильйона доларів.

Німці в середньому позичають близько 10 тисяч євро. Причому гроші практично в 100% випадків повертають вчасно. Найчастіше кредити беруть на нове житло, машину, освіту, відпочинок або оренду житла. Але, як і в Україні, користуються попитом і споживчі кредити. В Європі їх беруть всього на кілька тижнів – до зарплати. Тому переплачують за все 10-20 євро.

Як в Україні отримати гроші всього за півгодиниУкраїнські банки, як і в ЄС, дозволяють замовити кредитку онлайн. Для прикладу, на сайті банку ПУМБ можна за лічені хвилини заповнити нескладну анкету. Незабаром передзвонить співробітник банку. Задасть кілька запитань, озвучить попереднє рішення і призначить час і відділення, куди можна прийти за банківською картою.

Саме там приймуть остаточне рішення. Якщо воно позитивне – відразу ж видадуть кредитну карту, пояснює Сергій Черненко. Вся процедура займе близько півгодини. Обов'язкова умова – потрібно офіційно працювати або отримувати пенсію як мінімум останні 6 місяців. Також з собою варто принести ІПН і паспорт.

Правда, якщо в США молоді люди так само активно беруть кредити, як і старше покоління, в Україні найбільше позик оформляють у віці після 40 років. Щороку кількість клієнтів в банках буде рости. А число українців, які просять в борг у знайомих, – скорочуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Духовенству ще потрібно буде 15 грудня обрати предстоятеля нової української церкви
Через падіння дерева в Київській області було обірвано залізничну контактну мережу, унаслідок чого в дорозі затримується низка пасажирських поїздів, зокрема №98 "Ковель – Київ", №705 "Київ – Перемишль", №92 "Львів –Київ", повідомили в "Укрзалізниці".
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...