Сьогодні: 21.03.2019
19.07.18 161 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Чому європейці не беруть в борг і де краще брати гроші

Українські банки, як і в ЄС, дозволяють замовити кредитку онлайн

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

Навіщо європейці і американці беруть кредити? Чому в розвинених країнах вже давно не прийнято просити в борг у родичів або друзів? На ці та багато інших питань сайт "Сегодня" відповідає разом з головою правління банку ПУМБ Сергієм Черненком.

Кредити починають брати з 18 роківУ США і країнах Євросоюзу один з найвищих у світі рівень життя, але більшість місцевих жителів живе в кредит. Ні європейці, ні американці ніколи не підуть до сусідів, батьків або друзів брати гроші в борг. З 18 років у кожного є кредитна карта, коли з'являються додаткові витрати або потрібно зробити велику покупку, вони позичають кошти в банку.

Це допомагає молодим людям привчитися до самостійного життя і бути незалежними від батьків, пояснює Черненко. Для прикладу, в Швеції, де будь-який громадянин може отримати безкоштовне навчання, 85% студентів беруть кредити на житло, оренду або квартири, особисті потреби. А в США, де навчання не з дешевих, молоді люди позичили на освіту більше трильйона доларів.

Німці в середньому позичають близько 10 тисяч євро. Причому гроші практично в 100% випадків повертають вчасно. Найчастіше кредити беруть на нове житло, машину, освіту, відпочинок або оренду житла. Але, як і в Україні, користуються попитом і споживчі кредити. В Європі їх беруть всього на кілька тижнів – до зарплати. Тому переплачують за все 10-20 євро.

Як в Україні отримати гроші всього за півгодиниУкраїнські банки, як і в ЄС, дозволяють замовити кредитку онлайн. Для прикладу, на сайті банку ПУМБ можна за лічені хвилини заповнити нескладну анкету. Незабаром передзвонить співробітник банку. Задасть кілька запитань, озвучить попереднє рішення і призначить час і відділення, куди можна прийти за банківською картою.

Саме там приймуть остаточне рішення. Якщо воно позитивне – відразу ж видадуть кредитну карту, пояснює Сергій Черненко. Вся процедура займе близько півгодини. Обов'язкова умова – потрібно офіційно працювати або отримувати пенсію як мінімум останні 6 місяців. Також з собою варто принести ІПН і паспорт.

Правда, якщо в США молоді люди так само активно беруть кредити, як і старше покоління, в Україні найбільше позик оформляють у віці після 40 років. Щороку кількість клієнтів в банках буде рости. А число українців, які просять в борг у знайомих, – скорочуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Захист може протягом тижня подати апеляцію на рішення Оболонського районного суду Києва, згідно з яким судді відмовилися задовольнити клопотання адвокатів про виправлення тексту вироку екс-президенту України Вікторові Януковичу.
За словами українського омбудсмена Людмили Денісової, домовленостей про відвідування її російською колегою Тетяною Москальковою СІЗО, де утримують головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, не було.
За попередньою інформацією, солдат строкової служби вистрілив у прикордонника, ударив його прикладом автомата і бив, поки його не зупинили інші військовослужбовці, повідомили в Державному бюро розслідувань.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...