Сьогодні: 23.03.2019
13.12.18 95 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

В УПЦ КП розповіли, коли буде вручений Томос главі єдиної церкви України

Духовенству ще потрібно буде 15 грудня обрати предстоятеля нової української церкви

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

Після об'єднання церков на Об'єднавчому соборі 15 грудня, Томос для автокефалії Української православної церкви буде вручений новому главі єдиної церкви України 6 січня в Стамбулі Вселенським патріархом Варфоломієм.

Про це розповів представник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря), передає"Громадське".

За його словами, цей історичний момент відбудеться в Стамбулі

"Томос Вселенського патріарха має бути вручений предстоятелю 6 січня. 6 січня в Константинополі повинна бути здійснена божественна літургія, священне відспівування Вселенського патріарха і предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено Томос", - пояснив Зоря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Плануються зіткнення: СБУ розкрила плани Росії в день Об'єднавчого собору
Говорячи безпосередньо про Об'єднавчий собор архієпископ підкреслив, що кожен учасник дійства візьме з собою туди двох осіб - клірика і ченця або мирянина.

"У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують на Соборі", - сказав прес-секретар УПЦ КП і додав, що голосування за предстоятеля єдиної церкви буде таємним.

Томос вручається на божественній літургії, яку очолює Вселенський патріарх. Він служить лише 12 разів на рік - в самі свята. 6 січня за юліанським календарем буде Хрещення, на якому буде служити Варфоломій.

А тим часом Синод УПЦ МПзаборонив своїм ієрархам і мирянам брати участь в Об'єднавчому соборі. Особливо звертається увага на те, що "ніхто з числа священнослужителів або мирян не уповноважується представляти на цьому Соборі Московський патріархат.

Як повідомлялося, 29 листопада закінчився триденний Священний Синод в Стамбулі, на якому бувостаточно затверджений Томос для України. Константинополь прийняв текст історичного церковного документа по незалежності української церкви.

Планувалося, що Об'єднавчий собор буде складатися з 41 архієрея Київського патріархату, 12 архієреїв Автокефальної церкви і 10 архієреїв Московського патріархату. Однак, як вже відомо, в УПЦ МП заявили, що не будуть приєднуватися до єдиної церкви в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У коментарі українським журналістам політв'язень Павло Гриб заявив, що почувається погано. За даними "Громадського", сьогодні під час судового засідання українцю викликали швидку допомогу.
Захист може протягом тижня подати апеляцію на рішення Оболонського районного суду Києва, згідно з яким судді відмовилися задовольнити клопотання адвокатів про виправлення тексту вироку екс-президенту України Вікторові Януковичу.
За словами українського омбудсмена Людмили Денісової, домовленостей про відвідування її російською колегою Тетяною Москальковою СІЗО, де утримують головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, не було.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...