Сьогодні: 23.04.2019
01.02.19 155 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Новіков: Росія зобов'язана платити військовополоненим зарплату, що обчислюється у швейцарських франках

Російський юрист Ілля Новіков заявив, що Росія зобов'язана щомісяця виплачувати його підзахисному старшому лейтенантові Роману Мокряку еквівалент 40 швейцарських франків.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Росія зобов'язана платити військовополоненим зарплату, що обчислюється у швейцарських франках. Мій підзахисний Мокряк має право за кожен календарний місяць одержувати з російського бюджету еквівалент 40 швейцарських франків (трохи більше ніж $40.– "ГОРДОН"). І ми зараз думаємо, чи не стягнути цю суму з Росії в судовому порядку. Сума, звичайно, невелика. Не порівняти з тим, що волонтери витрачають на передачі, консульський персонал кладе їм на рахунок, але тим не менше, якісь гроші",– зазначив він.

Адвокат додав, що РФ може не визнати цього боргу, але міжнародні конвенції пишуть на десятиліття.

"У цій конвенції мало практики застосування, тому що з 1949 року не так було багато між державами військових конфліктів, які були б оголошені війною. Та не так було багато ситуацій із полоненими, які потрібно було вирішувати відповідно до цих конвенцій... Але оскільки Росія на тему цих людей закусила вудила, нічого не визнає, отже наслідки будуть довготривалими",– підкреслив Новіков.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.

11 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що поранені українські моряки не одержують медичної допомоги з початку року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Ірландські правоохоронці обвинуватили в убивстві 29-річної журналістки Лайри Маккі учасників "Нової Ірландської республіканської армії".
З охопленого вогнем собору Паризької Богоматері рятувальникам вдалося евакуювати Терновий вінець, туніку Сен-Луї та інші реліквії.
Із 5-го до 11 квітня на кір в Україні захворіли 2279 осіб – 1204 дорослих і 1075 дітей, розповіли в Міністерстві охорони здоров'я.
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...