Сьогодні: 19.02.2019
01.02.19 145 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Новіков: Росія зобов'язана платити військовополоненим зарплату, що обчислюється у швейцарських франках

Російський юрист Ілля Новіков заявив, що Росія зобов'язана щомісяця виплачувати його підзахисному старшому лейтенантові Роману Мокряку еквівалент 40 швейцарських франків.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Росія зобов'язана платити військовополоненим зарплату, що обчислюється у швейцарських франках. Мій підзахисний Мокряк має право за кожен календарний місяць одержувати з російського бюджету еквівалент 40 швейцарських франків (трохи більше ніж $40.– "ГОРДОН"). І ми зараз думаємо, чи не стягнути цю суму з Росії в судовому порядку. Сума, звичайно, невелика. Не порівняти з тим, що волонтери витрачають на передачі, консульський персонал кладе їм на рахунок, але тим не менше, якісь гроші",– зазначив він.

Адвокат додав, що РФ може не визнати цього боргу, але міжнародні конвенції пишуть на десятиліття.

"У цій конвенції мало практики застосування, тому що з 1949 року не так було багато між державами військових конфліктів, які були б оголошені війною. Та не так було багато ситуацій із полоненими, які потрібно було вирішувати відповідно до цих конвенцій... Але оскільки Росія на тему цих людей закусила вудила, нічого не визнає, отже наслідки будуть довготривалими",– підкреслив Новіков.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.

11 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що поранені українські моряки не одержують медичної допомоги з початку року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Активи "Брокбізнесбанку", балансова вартість яких становить 23,6 млрд грн, виставили на голландський аукціон за стартовою ціною 1,28 млрд грн.
54-річний депутат Дарій Крайчич заявив, що співробітники супермаркету ігнорували його, тому він вирішив перевірити систему безпеки й пішов, не заплативши.
Слідчі Держбюро розслідувань затримали двох осіб, які обіцяли домовитися з посадовими особами Міністерства аграрної політики та продовольства України про залишення на посаді керівника одного з підпорядкованих міністерству державних підприємств.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...