Сьогодні: 20.02.2019
08.02.19 106 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Експерт ООН заявила, що вбивство Хашоггі організували чиновники Саудівської Аравії

Доповідач ООН із питань позасудових, прискорених або свавільних страт Агнес Каламард вважає, що обставини вбивства журналіста Джамала Хашоггі і подальшу реакцію влади Саудівської Аравії можна описати як "імунітет до безкарності".

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Вона заявила, що спроби Туреччини провести "ретельне, незалежне та неупереджене" розслідування було серйозно обмежено й підірвано Саудівською Аравією", ідеться на сайті ООН.

За словами Каламард, турецьким слідчим було надано вкрай недостатньо часу й доступу для проведення "професійного й ефективного" огляду місця злочину та обшуку, необхідного за міжнародними стандартами розслідування.

Спецдоповідач сказала, що чула частини аудіоматеріалу, який отримало турецьке розвідувальне агентство, але через брак часу не змогла технічно перевірити й самостійно встановити його автентичність.

Обставини вбивства й подальшу реакцію влади Саудівської Аравії можна описати як "імунітет до безкарності", підкреслила експерт ООН.

Вона назвала вбивство Хашоггі частиною схеми вбивств журналістів, правозахисників, активістів і супротивників режимів у всьому світі.

"Втеча за кордон у пошуках безпеки стає все менш надійною формою захисту",– додала Каламард.

Експерт відвідала Туреччину разом із британською баронесою, правозахисницею Геленою Кеннеді й судмедекспертом і слідчим із розслідування вбивств Полом Джонстоном.

Хашоггі критикував владу Саудівської Аравії, зокрема спадкоємного принца. Він вів власну колонку у Washington Post. Журналіст покинув Саудівську Аравію 2017 року після арешту кількох близьких друзів. 2 жовтня 2018 року його вбили у Генконсульстві Саудівської Аравії у Стамбулі.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що вбити Хашоггі наказали "на найвищому рівні" в Саудівській Аравії.

4 грудня після зустрічі з директором ЦРУ американські сенатори заявили, що спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман винен у смерті Хашоггі.

28 листопада державний секретар США Майк Помпео повідомив, що у США немає прямих свідчень, які пов'язують убивство журналіста зі спадкоємним принцом.

13 грудня Сенат США ухвалив резолюцію, що обвинувачує саудівського принца в убивстві журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Активи "Брокбізнесбанку", балансова вартість яких становить 23,6 млрд грн, виставили на голландський аукціон за стартовою ціною 1,28 млрд грн.
54-річний депутат Дарій Крайчич заявив, що співробітники супермаркету ігнорували його, тому він вирішив перевірити систему безпеки й пішов, не заплативши.
Слідчі Держбюро розслідувань затримали двох осіб, які обіцяли домовитися з посадовими особами Міністерства аграрної політики та продовольства України про залишення на посаді керівника одного з підпорядкованих міністерству державних підприємств.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...