Сьогодні: 17.06.2019
20.02.19 94 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Під посольством США мітингувальники вимагають відставки Супрун

Присутні під дипломатичним представництвом у Києві заявляють, що в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун не погоджує фінансування Одеського національного медичного університету й посольство США "має вплинути на свою громадянку".

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Протестувальники принесли плакати "In low we trust", "Досить знищувати медичну освіту в Україні!", "Suprun go home", "ОНМедУ два місяці без стипендій і заробітних плат", "Студентство голодує, а Супрун жирує".

Вони заявили, що Супрун відмовилася затвердити бюджет Одеського національного медичного університету на 2019 рік, тому із січня без зарплат і стипендій залишається понад 3 тис. співробітників вишу й кожен третій студент.

"Навіщо нам привозити абикого з Америки? Ми два місяці сидимо голодні, у кредит ходимо хліба купити. Ми думаємо, що посольство США має вплинути на свою громадянку, висловити свою думку щодо цього",– цитує видання присутніх на акції.

Мітингувальники додали, що без бюджету університет не може оплачувати комунальні послуги, навчальні та лікувальні корпуси можуть знеструмити.

"Це зірве весь навчальний процес, ми не хочемо, щоб це сталося. Студенти навчаються, у нас безліч гуртожитків, у яких вони живуть",– заявляють вони.

"КП в Украине" зазначає, що підтримати акцію приїхали представники громадських медичних організацій і нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук. Він підкреслив, що Супрун не може обіймати державну посаду в Україні через подвійне громадянство.

"Ситуація з виплатами зарплат і стипендій в Одеському медуніверситеті критична. Насамперед потрібно говорити про погашення заборгованості перед людьми, а потім уже ставити крапку у так званому реформуванні системи охорони здоров'я в Україні. Ніхто, зокрема і шановні партнери, не мають права вказувати, як нам жити і хто буде керувати країною",– заявив політик.

Учасники мітингу передали у посольство США звернення викладачів і студентів університету, у якому вони вимагають захисту від "незаконних дій підданої США Уляни Супрун".

фотогалерея (1 з 7)

розгорнути на весь екран

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

В Одеському національному медуніверситеті вже кілька місяців триває конфлікт через посаду ректора.

23 квітня 2018 року Міністерство охорони здоров'я України усунуло Валерія Запорожана, який керував університетом із 1994 року, від виконання службових обов'язків на підставі складеного співробітниками Національної поліції України протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією. 17 липня його було звільнено за порушення статуту та умов контракту. До призначення нового ректора МОЗпоклаловиконання обов'язків ректора на завідувача кафедри психології Костянтина Аймедова, але Окружний адміністративний суд Києва заблокував це рішення.

31 серпня вчена рада медуніверситету повернула Запорожана до свого складу, а також призначила тимчасовим керівником вишу голову профкому Юрія Сухіна. У МОЗ назвали ці збори незаконними.

7 вересня на посаду в.о. ректора призначили Владлену Дубініну, а 27 вересня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконним це призначення, повідомляли в МОЗ.

21 листопада до Єдиного державного реєстру занесено запис, що Сухін тепер виконує обов'язки ректора університету, але в МОЗ повідомили, що це сталося без їхнього відома, і пообіцяли звернутися в правоохоронні органи.

10 грудня в МОЗ заявили, що в Одесі невідомі захопили будівлю медуніверситету і знищують документацію вишу. У поліції сказали, що захоплення не було.

У МОЗ заявили, що поліція поширює неправдиву інформацію.

27 грудня у міністерстві повідомили, що буде створено новий Національний одеський медичний університет на базі Одеського національного медуніверситету та Кримського державного медуніверситету імені Георгієвського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Рівень води у селищі Нова Маячка Херсонської області, де внаслідок дощів підтопило житлові будинки, знижується, зазначили в Держслужбі України з надзвичайних ситуацій.
Лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок не відкинув, що під час кампанії може бути ухвалено ситуативні домовленості про спільну стратегію з іншими державницькими політичними силами.
За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, залишається все менше часу до ймовірної зустрічі президентів США й Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна в японській Осаці на саміті "Великої двадцятки".
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...