Сьогодні: 25.08.2019
20.02.19 165 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

В Україні ухвалено Стратегію розвитку національної системи крові

Ухвалена Кабміном України Стратегія розвитку національної системи крові передбачає створення трирівневої системи: на національному, регіональному та госпітальному рівнях.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Основна мета реалізації Стратегії– забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних і безпечних компонентів донорської крові в достатній кількості. До 2022 року запрацюють нові механізми фінансування й управління, що відповідають загальним принципам трансформації всієї системи охорони здоров'я",– ідеться в повідомленні.

У МОЗ підкреслили, що зміни вводять у межах наближення України до Європейського союзу, вони базуються на принципах безпеки, доступності, підзвітності, інноваційності та фінансової ефективності.

За даними відомства, в Україні у 2017 році в донорів було взято 581 тис. доз крові, тоді як за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) їх мало бути у 2,5 раза більше.

"Попри дефіцит донорської крові та її компонентів щороку значні обсяги крові та її препаратів утилізується через закінчення термінів придатності. Головна причина такої ситуації– відсутність координації між регіонами: у той час,коли одна область може мати надлишок доз еритроцитів, плазми та тромбоцитів, в іншій цих компонентів може катастрофічно не вистачати",– пояснили в МОЗ.

Ухвалена Стратегія передбачає створення трирівневої системи крові: на національному, регіональному та госпітальному рівнях. Її планують фінансувати з державного та місцевих бюджетів, а також коштом міжнародних партнерів і механізмів державно-приватного партнерства.

Загальний обсяг фінансування може сягти до 2022 року 6,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Вибух у Каїрі стався внаслідок зіткнення кількох авто біля Національного інституту онкології Єгипту, повідомили в міністерстві внутрішніх справ країни.
За словами лідера партії "Голос", музиканта Святослава Вакарчука, IT – важлива галузь для України, і в Раді можуть допомогти її розвитку.
Згідно з даними опрацювання Центральною виборчою комісією України 50,24% електронних протоколів, більш ніж 5% набирають партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос".
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...