Сьогодні: 23.05.2019
20.02.19 156 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

В Україні ухвалено Стратегію розвитку національної системи крові

Ухвалена Кабміном України Стратегія розвитку національної системи крові передбачає створення трирівневої системи: на національному, регіональному та госпітальному рівнях.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Основна мета реалізації Стратегії– забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних і безпечних компонентів донорської крові в достатній кількості. До 2022 року запрацюють нові механізми фінансування й управління, що відповідають загальним принципам трансформації всієї системи охорони здоров'я",– ідеться в повідомленні.

У МОЗ підкреслили, що зміни вводять у межах наближення України до Європейського союзу, вони базуються на принципах безпеки, доступності, підзвітності, інноваційності та фінансової ефективності.

За даними відомства, в Україні у 2017 році в донорів було взято 581 тис. доз крові, тоді як за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) їх мало бути у 2,5 раза більше.

"Попри дефіцит донорської крові та її компонентів щороку значні обсяги крові та її препаратів утилізується через закінчення термінів придатності. Головна причина такої ситуації– відсутність координації між регіонами: у той час,коли одна область може мати надлишок доз еритроцитів, плазми та тромбоцитів, в іншій цих компонентів може катастрофічно не вистачати",– пояснили в МОЗ.

Ухвалена Стратегія передбачає створення трирівневої системи крові: на національному, регіональному та госпітальному рівнях. Її планують фінансувати з державного та місцевих бюджетів, а також коштом міжнародних партнерів і механізмів державно-приватного партнерства.

Загальний обсяг фінансування може сягти до 2022 року 6,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За словами заступника директора департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Василя Кирилича, українські моряки, які зійшли із затриманого в Єгипті судна, не потребують медичної допомоги.
Термін тримання під вартою екс-голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука Голосіївський райсуд Києва продовжив до 27 червня.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян закликав громадян країни заблокувати всі суди в державі і сказав, що оголосить 20 травня про початок другого за важливістю етапу революції у Вірменії.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...