Сьогодні: 25.08.2019
10.04.19 118 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Порошенко затвердив національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік

Документ, який затвердив президент України Петро Порошенко, є "дорожньою картою" з кроками, необхідними для впровадження у країні стандартів НАТО.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"Це є перша і надзвичайно важлива дорожня карта, що Україна має зробити, які домашні завдання виконати, які програми мають бути реалізовані для того, щоб вийти на ті завдання, які я як президент ставив, щоб уже у 2023 році країна відповідала критеріям, необхідним для підписання плану дій щодо членства в НАТО... Це є фактично наші кроки по кожному з напрямків. Бо це реформування не лише сектору оборони, а це глибинне реформування сектору безпеки. Це реформування сектору верховенства права, це реформування сектору захисту прав і свобод громадян",– сказав він.

Президент висловив сподівання, що вдасться виконати програму на 100% до кінця поточного року.

"Я твердо переконаний, що де-факто ми сьогодні стали східним флангом НАТО. Я щасливий тому, що сьогодні у тренувальних центрах, на полігонах офіцери НАТО спільно з нами працюють для збільшення обороноздатності. Приємно, що у Любліні у штабі українсько-польсько-литовської бригади сьогодні відпрацьовується конкретне бойове злагодження... Хочу наголосити, що критерії, які необхідні для вступу в НАТО, на 93% співпадають із критеріями, які необхідні для вступу в Європейський союз. І саме тому цей документ такий важливий. Саме тому ми так рішуче рухаємося вперед",– додав президент.

Віце-прем'єр-міністр із питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що такий документ в історії України ухвалено вперше.

"Насправді це вперше в історії України, коли ми маємо річну національну програму, яка складається зі стратегічних завдань, які спрямовані на те, щоб ми досягали критеріїв членства в Альянсі",– сказала вона.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроект про внесення до Конституції положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі й НАТО. Того самого дня Рада схвалила проект постанови, яким закликала НАТО надати Україні план дій щодо членства.

Президент України Петро Порошенко підписав документ 19 лютого. 20 лютого закон було опубліковано в парламентській газеті "Голос України", а 21 лютого він набув чинності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Вибух у Каїрі стався внаслідок зіткнення кількох авто біля Національного інституту онкології Єгипту, повідомили в міністерстві внутрішніх справ країни.
За словами лідера партії "Голос", музиканта Святослава Вакарчука, IT – важлива галузь для України, і в Раді можуть допомогти її розвитку.
Згідно з даними опрацювання Центральною виборчою комісією України 50,24% електронних протоколів, більш ніж 5% набирають партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос".
Загрузка...
ПОПУЛЯРНЕ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...