Сьогодні: 17.06.2019
14.04.19 162 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

У Судані за добу після повалення президента пішов у відставку лідер військової ради, яка тимчасово керує країною

За добу після відставки президента Судану Омара аль-Башира голова військової ради, що тимчасово керує країною, міністр оборони Авад ібн Оуф пішов у відставку і передав повноваження генерал-лейтенанту Абдель-Фаттаху аль-Бурхану.

Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

Міністр оборони і голова військової ради Авад ібн Оуф виступив на національному телебаченні і заявив, що йде у відставку і передає повноваження генерал-лейтенанту Абдель-Фаттаху аль-Бурхану.

Відставки ібн Оуфа вимагали демонстранти, які протестували проти захоплення влади військовими і, зокрема, проти міністра. Він очолював військову розвідку під час жорстокої кампанії з придушення заколоту в Дарфурі у 2000-х роках, тоді приблизно 300 тис. осіб убили і 2,7 млн– вигнали зі своїх будинків, зазначає агентство.

Протестувальники наполягають на переданні влади цивільному уряду. Незважаючи на надзвичайний стан і комендантську годину, на вулицях столиці Судану Хартума перебувають тисячі людей. Вони розбили свій табір біля офісу міністерства оборони, пише Associated Press.

11 квітня ібн Оуф заявив про повалення та арешт аль-Башира. Він повідомив, що в країні на місяць вводять надзвичайний стан і на два роки– перехідний період, після якого відбудуться вибори президента.

Аль-Башир обіймав посаду глави держави з 1989 року. У 2015 році його переобрали на новий п'ятирічний строк.

Глава Судану є першим в історії чинним лідером держави, щодо якого Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт. Аль-Башира звинуватили у вбивстві, винищенні мирного населення, насильницькому переселенні, застосуванні тортур і масових зґвалтувань. Оскільки Судан не ратифікував Римського статуту, місцеві правоохоронці відмовилися виконувати рішення Міжнародного кримінального суду. Ліга арабських держав та Африканський союз засудили видання ордера на арешт політика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Рівень води у селищі Нова Маячка Херсонської області, де внаслідок дощів підтопило житлові будинки, знижується, зазначили в Держслужбі України з надзвичайних ситуацій.
Лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок не відкинув, що під час кампанії може бути ухвалено ситуативні домовленості про спільну стратегію з іншими державницькими політичними силами.
За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, залишається все менше часу до ймовірної зустрічі президентів США й Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна в японській Осаці на саміті "Великої двадцятки".
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...