Сьогодні: 22.09.2017
13.09.17 164 ЖИТТЯ ОГЛЯД ЗМІ

Вчені знайшли докази існування складної форми життя на Землі півмільярда років тому

Знайдені сліди належали першим складним організмам на нашій планеті

Про це повідомляється на сайті "Сегодня.ua".

Міжнародна команда палеонтологів, яку очолили вчені з Манчестерського університету, виявила скам'янілості віком понад півмільярда років. Ці сліди життєдіяльності, ймовірно, перші або одні з перших складних живих організмів на нашій планеті допоможуть пролити світло на еволюційну історію життя, впевнені вчені.

Результати дослідження опубліковані у виданніNature Ecology & Evolution.

На жаль, знахідка є не фізичними останками живих організмів. Це сліди їхньої активності – нори, пророблені в осадових гірських породах. Відкриття було зроблено в західній частині Бразилії.

Діаметр нір становить від 50 до 600 мікрометрів, і це означає, що істоти, які їх виконали, були трохи товщі людської волосини.

Знайдені скам'янілості належать до геологічного і еволюційного періоду на стику едіакару (635-542 млн років тому) і кембрію (541-485 мільйонів років тому). Цей перехідний період є надзвичайно важливим в історії еволюції життя.

"Особливо захоплюючою цю знахідку робить вік порід: скам'янілості, ймовірно, є свідками найдавніших складних форм життя", – розповідає автор дослідження Рассел Гарвуд. – Еволюційні події під час переходу від едіакару до кембрію не мають аналогів в історії Землі. Поточні літописі скам'янілостей свідчать про те, що багато форм життя, відомі сьогодні, з'явилися в дуже короткий проміжок часу".

На його думку, нори, знайдені в гірських породах, були створені організмами, що нагадують нематод (круглих черв'яків). При переміщенні між шарами порід вони залишали після себе крихітні тунелі. Ці тунелі мають симетричні борозенки, які свідчать про те, що стародавні хробаки не використовували перистальтику (скорочення і подовження тіла) для пересування. Швидше за все, вони рухалися хвилеподібно, як би розгойдуючи свої тіла з боку в бік, щоб "проплисти" крізь породу, немов це рідина, говорить співавтор роботи Люк Перрі з Брістольського університету.

До речі, щоб виявити такі мікроскопічні сліди, команда використовувала рентгенівську мікротомографію. Рентгенівські промені допомогли створити віртуальну 3D-модель, не руйнуючи при цьому досліджуваний об'єкт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
17:12
Учені з Австралії діляться останніми результатами дослідження
17:00
Дівчинка з багатодітної сім'ї виховувалася без батька, але характеризується тільки з позитивної сторони
15:48
Було пошкоджено дах, ніхто з людей не постраждав  
15:36
Бойові дії продовжують спустошувати регіон
15:24
Середньодобова температура в столиці на 7,0°С перевищує кліматичну норму.
15:12
Центральний уряд Іспанії каже, що запланований референдум порушує конституцію країни
14:24
Вчені Університету штату Арізона натрапили на дивну археологічну знахідку. Вони знайшли стародавнє місто Теотіуакан, яке побудоване за принципом сучасних мегаполісів.
Загрузка...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Loading...